koronawirus-baner

Niebywały sukces gladiatorów "Jedynki"

Złota 3Sportowe marzenia się spełniają i to nawet w tak trudnym czasie koronawirusowej pandemii. Udowodnili to nasi zawodnicy na Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w weekend 13-15 listopada w Kostrzyńskim Centrum Szkolenia Zapaśniczego. Niebywały sukces zawodników UKS „Jedynka”, którzy zdobyli trzy złote medale! Nasi Mistrzowie już w pod koniec maja 2021 r. będą reprezentować Polskę oraz Kostrzyn nad Odrą na Mistrzostwach Europy Młodzików do lat 15, które odbędą się w Bułgarii.

Czytaj więcej: Niebywały sukces gladiatorów "Jedynki"

Czarne na fotelu lidera

fotoW sobotnie (17.10.) popołudnie MUKS PS Kostrzyn nad Odrą podejmował rezerwy Ekstraligowego klubu KKS Czarni Sosnowiec. Już od pierwszych minut było widać różnicę pomiędzy oboma zespołami, choć Kostrzynianki nadrabiały swoje braki ambicją, walecznością i realizowaniem zamierzeń taktycznych. To nie wystarczyło i po emocjonującym meczu piłkarki z Sosnowca odnoszą zwycięstwo 0:6 i usadawiają się w fotelu lidera III Ligi Kobiet.

Czytaj więcej: Czarne na fotelu lidera

kolejne sukcesy gladiatorów z "Jedynki"

DrużynoweW sobotę 12 września wystartowaliśmy na Międzynarodowych Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w Trzcielu. Długo wyczekiwane zawody nareszcie mogły się odbyć. Oczywiście turniej odbył się zgodnie z wszystkimi wymogami sanitarno-epidemiologicznymi. Nasi zawodnicy swoim startem udowodnili, że nie poszły na marne treningi online, które odbywaliśmy w początkowej fazie epidemi i grupowe zaraz po luzowaniu obostrzeń. Wspólnie z cała drużyną nie pozwoliliśmy na utratę formy z początku sezonu. Dzięki takiej postawie ekipy udało nam się zdobyć 10 medali indywidualnie i 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Brawo chłopaki !!!

Czytaj więcej: kolejne sukcesy gladiatorów z "Jedynki"

Bianka Raduj zatrzymuje Ślęzę Wrocław!

028Trzecia kolejka Makroregionalnej III Ligi Kobiet przynosi niespodziankę w postaci bezbramkowego remisu w meczu pomiędzy MUKS Przyjaciół Sportu Kostrzyn nad Odrą a 1KS Ślęza Wrocław! Jakże cenny punkt dla gospodarzy to efekt doskonałej gry całego zespołu z rewelacyjnie broniącą Bianką Raduj. Ustawione defensywnie Kostrzynianki, pamiętne straty bramki w ostatniej sekundzie meczu pucharowego, „nie odpuściły” ani na chwilę, a podział punktów jest w tym wypadku sprawiedliwy - goście co prawda przeważali, ale to gospodarze byli bliżej zdobycia bramki...

Czytaj więcej: Bianka Raduj zatrzymuje Ślęzę Wrocław!

REWELACYJNY DEBIUT W III LIDZE!

095Takiego debiutu można tylko pozazdrościć! W sobotę, 29 sierpnia, MUKS Przyjaciół Sportu Kostrzyn nad Odrą przed własną publicznością zainaugurował rozgrywki III Ligi Kobiet w sezonie 20200/21. Przeciwnikiem był zespół UKS Jaskółki Chorzów, spadkowicz z II Ligi Kobiet, który zagrał w niepełnym składzie. Kostrzynianki wykorzystały to bezwzględnie zamykając gości na ich połowie i dyktując warunki gry, a swoją dominację podkreśliły bramkami przepięknej urody! Po ostatniej minucie na tablicy wyników było 5:0, co Chorzowianki mogą zawdzięczać jedynie świetnie dysponowanej Marytnie Halupczok, która w bramce gości dokonywała prawdziwych cudów!

Czytaj więcej: REWELACYJNY DEBIUT W III LIDZE!

UKS Nukleon ogłasza nabór!

nukleon logo  jpgZarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego Nukleon serdecznie zaprasza chętnych chłopców z roczników 2010 i 2011 do uprawiania piłki ręcznej. Już 2 września o godzinie 16.00 w hali sportowej Zespołu Szkół w Kostrzynie nad Odrą organizujemy spotkanie związane z naborem do Klubu oraz pierwszy trening .

Chcesz rozpocząć przygodę z piłką ręczną, aktywnie spędzać czas wolny przyjdź na pierwszy trening. Przekonasz się że warto. Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy.

Czytaj więcej: UKS Nukleon ogłasza nabór!

MOSiR aktywnie na pograniczu

foto10 sierpnia br. w biurze Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu „Pro Europa Viadrina” zostały podpisane umowy na dofinansowanie dwóch imprez sportowych w roku 2021 z Funduszy Małych Projektów. Kolejne, bo Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą od lat aktywnie korzysta z dofinansowania unijnego w realizacji swoich przedsięwzięć: Współpraca pomiędzy sportowcami z Kostrzyna nad Odrą i Seelow jest dla nas bardzo ważna, zatem rokrocznie staramy się aktywizować polsko-niemieckie pogranicze. Niestety, w tym roku ze względu na pandemię COVID-9 musieliśmy przełożyć planowane na jesień 2020 turnieje sportowe w tenisie stołowym i piłce nożnej. - mówi Dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski - Chciałbym w tym miejscu podziękować pracownikom Euroregionu „Pro Europa Viadrina” za możliwość ich realizacji w roku kolejnym.

Czytaj więcej: MOSiR aktywnie na pograniczu

Będzie infrastruktura, będą wyniki

kuntW dniu 24.06.2020 r. Burmistrz Miasta Andrzej Kunt spotkał się z Minister Sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk, Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem oraz Poseł do Europarlamentu Elżbietą Rafalską. Kostrzyn nad Odrą był jednym z miast w Wojewódzkie Lubuskim, jakie odwiedziła Minister. Celem wizyty była analiza infrastruktury sportowej, dlatego pierwsze kroki Minister skierowane były do nowowybudowanej hali sportowej dla Kostrzyńskiego Centrum Szkolenia Zapaśniczego przy ul. Mickiewicza 8, która została wybudowana przy udziale pieniędzy rządowych.

Czytaj więcej: Będzie infrastruktura, będą wyniki

Tysiące dla kostrzyńskiego sportu!

700x295Znamy wyniki Rządowego Programu "Klub" w którym tysiące złotych połynęło do Kostrzyna nad Odrą. Granty w wysokości 10.000 zł zdobyły następujące kostrzyńskie stowarzyszenia sportowe: Akademia Futbolu i UKS Czwórka (piłka nożna), UKS Nukleon (piła ręczna), SKF Olimp (zapasy), SKF Renschu (Aikido), Kostrzyński Klub Karate Shotokan (karate). Niestety ponownie nie popisały się zarządy UKS Celuloza i TS Celuloza - ich oferty zostały odrzucone ze względów formalnych. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

częściowo otwieramy stadiony piłkarskie

pilkaPo przerwie związanej z epidemią spowodowaną COVID-19 piłkarze PKO Ekstraklasy oraz I i II ligi wracają w ten weekend na boisko. Wznowienie rozgrywek to pierwszy krok w powrocie do sportowej normalności. Kolejny - czyli częściowe otwarcie stadionów dla kibiców - już od 19 czerwca. Fani piłki nożnej będą mogli zająć do 25 proc. miejsc na stadionach. Co ważne - wszystko odbędzie się w odpowiednim reżimie sanitarnym.

Czytaj więcej: częściowo otwieramy stadiony piłkarskie

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo