koronawirus-baner

Dominika Podhajecka w ósemce Tennis Europe!

tzTenisistka GKT Smecz Górzyca Dominika Podhajecka została kolejny raz powołana do National Team Poland, tym razem na Tennis Europe w Gdańsku. To kolejne wielkie wyróżnienie i sukces utalentowanej lubuszanki. Do rywalizacji w turnieju Lechia Tennis Cup Gdańsk przystąpili zawodnicy i zawodniczki z Rosji, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Szwecji, Łotwy, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Czech, Izraela, Bułgarii oraz Polski. Dominika rozpoczęła zawody bezpośrednio w turnieju głównym i świetnie wywiązała się z roli reprezentantki Polski. W pierwszej rundzie tych prestiżowych zawodów podopieczna trenera Daniela Podhajeckiego nie dała szans Rosjance Marii Sergeichuk, oddając rywalce tylko jednego gema (6:1, 6:0).

W walce o najlepszą ósemkę turnieju przeciwniczką lubuszanki była Lili Izabele Muraskaite z Litwy, która wcześniej pewnie (6:4, 6:0) pokonała reprezentantkę Szwecji Clarę Nilsson. Dominika pewnie zwyciężyła w dwóch krótkich setach (6:2, 6:2). Niestety w walce o medale Dominika przegrała (0:6, 2:6) z Weroniką Ewald (GAT Gdańsk)-jedną z faworytek zawodów, czołową Tenisistką Europy, nr 1 w Polsce, wielokrotną mistrzynią kraju do lat 10 i 12 i jak się później okazało zdecydowanie najlepszą zawodniczką zawodów i zwyciężczynią Lechia Tennis Cup. Należy nadmienić, że dla Dominiki był to trzeci start w Tennis Europe, a dla Weroniki już 22!
W grze podwójnej Dominice partnerowała (pierwszy raz) Sonia Bojarska (WTS Orzeł Warszawa). Nasze dziewczyny pierwszą rundę miały wolną i czekały na rozstrzygnięcie meczu Flavia Scata (Francja) i Sapir Cohen (Izrael) - Vasilissa Kupriyanova (Rosja) i Aliaksandra Skapets (Białoruś). Pojedynek na swoją korzyść (6:4, 6:3) rozstrzygnęły reprezentantki Francji i Izraela. Niestety rozpędzone rywalki, po dramatycznej walce pokonały również Dominikę i Sonię 6:3, 5:7 i 10:6 w super tie breaku, a następnie dość pewnie parę z Czech 6:2, 6:4 awansując aż do finału zawodów.
Miejsce 5-8 w singlu w turnieju Tennis Europe, już w trzecim starcie tej rangi zawodów jest ogromnym sukcesem Dominiki, tym bardziej iż uległa tylko najlepszej zawodniczce imprezy. Ze względu na bardzo dobrą postawę w grze podwójnej (wyrównana walka z finalistkami turnieju) utalentowana lubuszanka w kolejnym turnieju Tennis Europe zagrać morze w parze właśnie z Flavią Scata z Francji.
Przy okazji dziękujemy wszystkim, tym którzy wspierali i wspierają klub GKT Smecz Górzyca, w tym rozwój kariery Dominiki. Szczególnie dziękujemy Wójtowi Gminy Górzyca Panu Robertowi Stolarskiemu i Pani Dyrektor GOK Małgorzacie Gniewczyńskiej (+ całej załodze) oraz Prezesowi GKT Smecz Górzyca Panu Krzysztofowi Waszak. Dziękujemy również Panu Wicewojewodzie Robertowi Paluchowi, Staroście Słubickiemu Panu Marcinowi Jabłońskiemu, Burmistrzowi Rzepina Panu Sławomirowi Dudzis, telewizji HTS Słubice, Panu Dariuszowi Matkowskiemu i Panu Uwe Gräfe. Dziękujemy również osobom, które wspierały organizację turniejów dla dzieci w Górzycy, w szczególności Pani Oldze Rupniak, Panu Leszkowi Kunickiemu, Pani i Panu Anecie i Ireneuszowi Suchomel (wszyscy z Kostrzyna). Dziękujemy również trenerom współpracującym Panu Robertowi Godlewskiemu i Panu Marcinowi Pagórowi.
Rozwój klubu, w tym kariery utalentowanych zawodników nie będzie możliwy bez finansowego wsparcia sponsorów dlatego zwracamy się do sympatyków sportu i tenisa o wsparcie naszego stowarzyszenia i kariery dumy województwa lubuskiego Dominiki Podhajeckiej.
Zarząd GKT Smecz Górzyca

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo