koronawirus-baner

MUKS „PS” bierze wszystko… prawie wszystko

W dniu 15 grudnia 2018 roku zawodniczki naszego klubu wzięły udział w dwóch turniejach. W Kostrzynie nad Odrą odbył się II Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt Kostrzyn Cup w kategorii U-14, którego organizatorem był MUKS „PS”. W turnieju zagrały dwie drużyny 1. FFV Spandau z Berlina, drużyna TKKF „Stilon” z Gorzowa Wielkopolskiego i dwie nasze drużyny. Mecze rozegrano systemem „ każdy z każdym”, dwa razy po 8 minut. Zawody sędziował pan Radosław Chełpa/ sędzia Polskiego Kolegium Sędziów/. Nad całością rozgrywek turnieju czuwał pan Zenon Chmielewski, Wiceprezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej i jednocześnie trener w naszym klubie.

Zawody wygrały, podopieczne p. Stanisława Gorzelaka, drużyna MUKS „PS” I , która zwyciężyła w trzech meczach i jeden zremisowała. II miejsce zajęły podopieczne p. Stanisława Gorzelaka, drużyna MUKS „PS” II, trzecie miejsce zajęła drużyna 1.FFV II Spandau, IV miejsce wywalczyły dziewczęta TKKF „Stilon” Gorzów Wlkp. A piąte miejsce przypadło drużynie z 1.FFV I Spandau.

Trenerzy uzgodnili, że najlepszą zawodniczka turnieju była Sara Balzereit /1. FFV Spandau I/. Za najlepszą bramkarkę uznano Inguanda Leoni Rosa / 1.FFV Spandau II/.

Królową strzelczyń została Justyna Wit, która zdobyła 8 bramek.
Ponadto trenerzy wyróżnili po jednej zawodniczce w każdej drużynie. I tak:

  • Wiktoria Wieczorek z MUKS „PS” I,
  • Julia Czarnecka z MUKS „PS” II,
  • Clara Hofman z 1.FFV Spandau,
  • Samanta Polanski z 1.FFV Spandau,
  • Joanna Klimczak z TKKF „Stilon” Gorzów Wlkp.

Organizatorzy turnieju dla wszystkich zawodniczek, ich trenerów i opiekunów zapewnili ciepły poczęstunek i napoje. A wiele naszych zawodniczek i ich mam przygotowały bardzo smaczne wyroby cukiernicze.


Dzięki hojności wielu sponsorów: Urząd Miasta Kostrzyn nad Odrą, Wendre Poland Sp. Z o.o. ; Hanke Tissue Sp. Z o.o.; Muzeum Twierdzy Kostrzyn, Kawiarnia „Rampa”, Bistro „ Rondelek”, Kostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna organizatorzy turnieju na jego zakończeniu mogli obdarować każdą uczestniczkę, każdego trenera atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Ponadto każda wyróżniona zawodniczka otrzymała nagrodę indywidualną.


 

15 grudnia 2018 roku w Międzychodzie odbył się III Women CUP 2018 zorganizowany przez Akademię Piłkarską Warta Girls w kategorii seniorek. Nasza drużyna tylko nominalnie jest seniorska. Z grających w turnieju zawodniczek tylko jedna miała skończone 18 lat. Pozostałe są nastolatkami.
W turnieju zagrały drużyny z województwa lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego: MUKS „PS” Kostrzyn nad Odrą, Promień Żary, Hetman Recz, Błękitni Stargard, Orły Pniewy, Juna Trans Stare Oborzyska, AP Warta I Międzychód, AP Warta II Międzychód.
System rozgrywania turnieju:
- najpierw mecze eliminacyjne w dwóch grupach po cztery drużyny,
- do półfinału przechodzą z grupy po dwie drużyny,
- drużyny zwycięskie i te które zajęły drugie miejsca grają dalej „ na krzyż”,
- zwycięzcy meczów grają w finale i zajmują odpowiednio I lub II miejsce,
- pokonani w tzw. „ finale pocieszenia” grają o III miejsce.
Nasza drużyna, podopieczne p. Tomasza Zielińskiego, w grupie eliminacyjnej zajęły II miejsce i o finał grała z drużyną Błękitnych ze Stargardu. Zawodniczki naszego klubu ten mecz przegrały by w „finale pocieszenia” wygrać z drużyną Hetman Recz.
III miejsce bardzo młodej, naszej drużyny należy uznać za sukces. A o to postarały się:
Aleksandra Osolińska/ bramkarka/, Karolina Lach, Dominika Czyżewska, Paula Patrzykąt, Karolina Pliś, Patrycja Wierzbicka, Wiktoria Ratajczak i Martyna Grala.

P.S.
W dniu 16 grudnia 2018 r. podczas jubileuszu pięciolecia MUKS „PS” odbyła się też miła uroczystość. Otóż Prezes i Wiceprezes klubu, a jednocześnie trenerzy klubowi, p. Tomasz Zieliński i p. Stanisław Gorzelak wręczali listy gratulacyjne za awans do Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych niżej wymienionym zawodniczkom:
Justyna Wit, Kornelia Piątek, Wiktoria Wieczorek, Weronika Wieczorek, Bianka Raduj, Martyna Zielińska, Aleksandra Osolińska, Weronika Dziechciarz, Dominika Nowak, Amelia Januszkiewicz, Weronika Wierzbicka, Patrycja Kardzis, Julia Czarnecka, Kamila Białomazur.

Ze sportowym pozdrowieniem Mirosław Guzik

Zachęcam do odwiedzania stron:
www.muks-ps.jimdo.com
www.facebook.pl/MUKS Kostrzyn

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo