koronawirus-baner

Mali dominatorzy z UKS Celuloza!

0369 lutego w Trzcińsku Zdroju rozgrywany był Halowy Turniej Piłki Nożnej Żaków o Puchar Burmistrza Bartłomieja Wróbla. Pięć drużyn z Województwa Zachodniopomorskiego i jedna z naszego miasta stanęły do rywalizacji o główne trofeum. Tuż po godzinie 9:00 rozpoczęły się mecze turniejowe, aby przez kilka godzin w systemie „każdy z każdym” wyłonić zwycięski zespół, zawodnika turnieju, króla strzelców i najlepszego bramkarza. Słowo zwycięstwo może nie jest tutaj na miejscu, bo wygrali wszyscy uczestnicy. Odnotować jednak należy, że tylko UKS Celuloza Kostrzyn (trenowana przez Arkadiusza Nowaka) nie poniosła w turnieju żadnej porażki, zdobywając ponad 20 bramek (!) i tracąc zaledwie cztery. Po prostu: kostrzyńskie Żaki zdominowały turniej!

ZŁOTY SKŁAD:
GÓRA: Trener Arkadiusz Nowak, Eliasz KUBICA, Bartłomiej STEFAŃSKI, Mateusz BABIJ, Krystian ORZECHOWSKI,
Bartosz GRZEŚKOWIAK, Aleksander SUSKI / DÓŁ: Fabian KAZNOWSKI, Wojciech KOPERA i Oktawiusz MALEŃKI

004

Z Kostrzyna nad Odrą wyjeżdżamy z samego rana, aby nie spóźnić się na turniej halowy do Trzcińska Zdroju, rozgrywanego w tamtejszej hali w ramach Ferii Zimowych. Na miejscu szybko odnajdujemy naszą szatnię, a podczas rozgrzewki piłkarzy rodzice wygodnie sadowią się na trybunach i chętnie korzystają przy tym z punktu gastronomicznego, gdzie można napić się m.in. porannej kawki i zjeść kawałek ciasta. Po krótkiej prezentacji drużyn od razu wychodzimy na parkiet, gdzie sprawdzamy swoją dyspozycję z Osadnikiem Myślibórz. W przerwach między kolejnymi meczami nasi chłopcy podglądają rywali, słuchają uwag trenera. A kolejnych pojedynkach pewnie pokonują swoich rywali: Błękitnych Stargard Szczeciński i Champions Gryfino. Po rozegraniu dziesięciu spotkań aż trzy ekipy miały miejsce na pierwsze miejsce, ale Żaki najpierw w pięknym stylu pokonują Orła Trzcińsko Zdrój a następnie stawiają przysłowiową „kropkę nad i” w spotkaniu ze świetnie dysponowaną ekipą Soccer Grzędzice zapewniając tym samym sobie główne trofeum turnieju.

008

Tak jak jednak wspomniałem, nie samo zwycięstwo samo w sobie było najważniejsze. Trener, po feriach w naszym województwie, mógł wreszcie skorzystać niemal ze wszystkich podopiecznych, sprawdzając ich formę przed sezonem. Był to doskonały test dla różnych wariantów taktycznych, sprawdzenia umiejętności poszczególnych zawodników na różnych pozycjach i szybkich korekt. Arkadiusz Nowak z przyjemnością mógł obserwować grę swoich podopiecznych, których waleczność, walka o każdą piłkę i popisy indywidualnych umiejętności cieszyły nie tylko oko trenera ale i licznie zgromadzonych rodziców. Miło się patrzyło, gdy UKS Celuloza grała jak dobrze naoliwiona maszyna, a piłka wędrowała od nogi do nogi. Padały kolejne gole, a nasza strefa obronna spisywała się znakomicie. Indywidualnie błyszczał nasz bramkarz Mateusz Babij, który nie bał się grać na przedpolu, nieraz niwecząc plany rywala. Graliśmy szybko, ofensywnie i nasi rywale często byli bezradni. Fabian Kaznowski, Eliasz Kubica, Aleksander Suski czy Bartosz Grześkowiak nie ułatwiali pracy obrońcom naszych rywali zdobywając kolejne braki dla swojego zespołu. Jeśli chodzi o siłę naszego ataku, najskuteczniejszy tego dnia (w całym turnieju) był Bartłomiej Stefański, który tylko w ostatnim spotkaniu trafił do siatki aż cztery razy! Skład naszego „złotego składu” uzupełnili: Krystian Orzechowski, Wojciech Kopera i Oktawiusz Malenki, którzy niejednokrotnie „gasili” zapędy napastników drużyn przeciwnych i wyprowadzali akcje ofensywne.

035

W tym miejscu wypada podziękować organizatorom za zaproszenie, zapewnienie dla naszych dzieciaków ciepłego posiłku i prawdziwie miłą oraz sportową atmosferę, gdzie przez kilka godzin nie czuliśmy znużenia i doskonale się bawiliśmy. Nasza drużyna pokazała na co ich stać (i to nie jeden raz!) i wierzę, że jeszcze nie raz będziemy się cieszyć z ich zwycięstw, a być może pocieszać młodych piłkarzy po porażce. Jedno jest pewne - widać po nich miłość do gry w piłkę nożną i wszyscy są zwycięzcami. Bo podczas gdy ich koledzy siedzą z nosem w TV czy tablecie oni realizują swoje pasje w myśl zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch”!

 

FOTORELACJE z poszczególnych spotkań:

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo