koronawirus-baner

Dzień Europy na Sportowo

047Obchody 15-Lecia Polski w Unii Europejskiej w naszym mieście postanowiliśmy uczcić na sportowo. Dlatego też Miasto Kostrzyn nad Odrą we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą przygotowało 12 maja bogaty program imprez, w których kulminacyjnym punktem był mecz samorządowców Kostrzyna i Seelow - partnerskiego miasta z Niemiec. Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych – przygotowano dla nich dmuchańce i moc atrakcji. Dość powiedzieć, że w „Dniu Europy na Sportowo” obiekt sportowy przy ul. Niepodległości odwiedziło 2,5-3 tys. osób!

010

Już od porannych godzin na Stadionie MOSiR przy ul. Niepodległości panował radosny gwar, który zwykle towarzyszy ostatnim przygotowaniom do imprez sportowych. Przygotowywano boiska, salę sportową i punkty gastronomiczne. Na murawie bocznej rozkładane były dmuchane zamki, a na nowych płytach trawiastych trwały przygotowania do turnieju piłkarskiego „Gramy bez Presji Wyniku”, współorganizowanego z Akademią Piłkarską Kostrzyn. Wszystko po to, aby tuż po 9:00 rozpocząć wspólne świętowanie wejścia Polski do Unii Europejskiej, o czym przypominał przez cały dzień niezmordowany Zygmunt Mendelski - dyrektor MOSiR, który tego dnia zamienił się w spikera naszej imprezy.

022

Od samego rana trwały zmagania piłkarskie w grupach Skrzat (7-8 lat), Żak (8-9 lat) i Orlik (9-10 lat) na płycie głównej boiska. Swoje umiejętności zaprezentowali najmłodsi adepci sztuki piłkarskiej zrzeszeni kostrzyńskich stowarzyszeniach: Akademii Futbolu Kostrzyn, UKS Celuloza, UKS Czwórka oraz na zaproszenie władz miasta Victorii Seelow. Mecze były porywające, pełne szybkiej, agresywnej piłki i pięknych parad bramkarskich. Na uczestników turnieju czekały pamiątkowe medale i puchary, które upamiętniają również 15-Lecie Polski w UE okolicznościowym logo. Po zakończonych pojedynkach na piłkarzy czekały także pyszne kiełbaski, serwowane wprost z grilla. A przecież było to preludium do meczu towarzyskiego pomiędzy partnerskimi miastami Kostrzynem nad Odrą i Seelow, który zebrał niemal komplet kibiców na trybunie głównej! Emocje piłkarskie towarzyszyły nam zresztą do końca imprezy, kiedy już pod koniec na murawie pojawili się piłkarze TS Celuloza Kostrzyn i Smogórzanki Smogóry, aby walczyć o punkty w lubuskiej Klasie A.

028

Wielkim powodzeniem cieszył się również turniej zapaśniczy, przygotowany we współpracy z UKS Olimp Kostrzyn i UKS Jedynką Kostrzyn, który zgromadził blisko 50 kostrzyńskich adeptów mocowania na macie. Z uwagi na niepewne warunki pogodowe zdecydowaliśmy się przenieść turniej do hali widowiskowo-sportowej, która pękała w szwach i niemal eksplodowała od emocji, które towarzyszyły sportowej rywalizacji na matach zapaśniczych! Również na gladiatorów czekały gorące kiełbaski, pamiątkowe medale i trofea.

017

Utrzymane w konwencji Pikniku Rodzinnego obchody Dnia Europy to także atrakcje dla całych rodzin. Urząd Miasta w swoim namiocie zapraszał z tej okazji na konkursy z nagrodami, a Panie: Karolina Kunt, Agnieszka Żurawska-Tatała i Monika Zawadzka miały pełne ręce roboty już od momentu ustawienia namiotu aż do jego złożenia. Tuż obok do wspólnej zabawy zapraszał W&F Kostrzyn, który przygotował dla dzieci tory przeszkód i zapraszał do wspólnej walki o dobrą formę. Impreza miała także akcent charytatywny, którym była zbiórka na Kamilka Waskina, a wolontariusz przygotowali ciepłe napoje, domowe ciasta, rękodzieło i robili fantazyjne fryzury. Dzięki hojności Kostrzynian uzbierano niemal 3.000 zł, co pozwoli rodzicom nie martwić się przez kolejny miesiąc o koszty rehabilitacji poparzonego chłopczyka! Nie mogło także zabraknąć Piotra Witkowskiego, który specjalnie dla najmłodszych rozstawił swoje dmuchańce, czyli ogromniaste zamki dmuchane, na których można było wyszaleć się do woli zupełnie za darmo! Piotr odpowiadał także za to, aby uczestnicy imprezy nie byli głodni, zapraszając na swoje stoisko, gdzie można było zregenerować utracone siły.

 

 

Całość zadania było realizowane dzięki oddanej pracy i zaangażowaniu pracowników MOSiR w osobach: Roman Bućkowski, Władysław Kędzior, Wioleta Krupa, Zygmunt Mendelski, Albert Semenchenko, Mariusz Staniszewski, Bartłomiej Suski i Antoni Żołna. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, dzięki którym Dzień Europy na Sportowo był niedzielą, podczas której wspólnie, radośnie i aktywnie mogliśmy świętować 15-Lecie Polski w Unii Europejskiej!

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo