koronawirus-baner

Kostrzyn nad Odrą vs. Stadt Seelow

IMG 1471-X312 maja w ramach Dnia Europy na Sportowo doszło do historycznego wydarzenia na płycie piłkarskiej Stadionu MOSiR w Kostrzynie nad Odrą. Po raz pierwszy w historii samorządowcy z Kostrzyna nad Odr i Seelow zdjęli z haków swoje lekko zakurzone korki i stanęli do pojedynku w towarzyskim meczu piłkarskim, który zgromadził rekordową ilość kibiców na trybunie płyty głównej!

 

IMG 1556-X3

Punktualnie o godz. 15:00 sędziowie PZPN Rafał Odwrot i Szymon Sęsoła rozpoczęli towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy Miastem Kostrzyn nad Odrą a Stadt Seelow. Miasta te, które są partnerami od wielu lat przy okazji niezliczonej ilości projektów unijnych, postanowiły w ten sposób włączyć się w obchody 15-Lecia Polski w UE. A czym byłby mecz bez kibiców? Na trybunach poważni na co dzień urzędnicy, samorządowcy i tłumy Kostrzynian wspólnie zagrzewały „naszych” do walki, niczym podczas meczu kadry na Stadionie Narodowym! Tej atmosfery nie da się opisać - było barwnie, kolorowo, głośno, ale i kulturalnie. W spikerce „szalał” Zygmunt Mendelski, który sportowy komentarz przeplatał żartami. Słowem: oprawa meczu na najwyższym, światowym poziomie!

IMG 1606-X3

A na boisku? O wyniku nie będę pisał, bo nie on był najważniejszy. Piłkarze obu ekip przystąpili do spotkania bardzo skoncentrowani i już od pierwszych minut było widać, że nie wyszli na główną murawę Stadionu MOSiR, by markować grę. Zamiast tego kibice mogli podziwiać piękne widowisko piłkarskie, gdzie zawodnicy biegali, walczyli o każdą piłkę i, używając żargonu piłkarskiego, po prostu „gryźli murawę”. Mecz był tak zacięty, że piłka gnała to od jednej to do drugiej bramki, a stojący między słupkami bramkarze obu drużyn mieli wiele okazji do popisania się swoimi umiejętnościami. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, kibice nie mogli więc narzekać na nudę a ich głośny doping było chyba słychać w promieniu kilku kilometrów od stadionu. To wszystko przełożyło się na to, że mecz był pięknym widowiskiem!

IMG 1619-X3

W drużynie gospodarzy nie zabrakło radnych, pracowników Urzędu Miasta w Kostrzynie nad Odrą i pracowników jednostek podległych. W składzie kostrzyńskiej drużyny zobaczyliśmy więc wiele nazwisk, których nie trzeba specjalnie mieszkańcom przedstawiać: Zbigniew Biedulski, Wiesław Biskowski, Piotr Dziekan, Jeremi Filuś, Stanisław Grzelczak, Łukasz Kostowiecki, Paweł Liszka, Dawid Marciniak, Andrzej Słowiński, Ireneusz Sobczak, Mariusz Staniszewski, Arkadiusz Stotko, Marek Tatarewicz, Marcin Wolski i Rafał Żygielewicz. Goście natomiast wystawili reprezentację Stadt Seelow w następującym składzie: Simon Apostolow, Mario Buchwad, Thomas Drewit, Tobi Labes, Chris Marggraf, Frank Möricke, Robert Nitz i Marcel Schmidt. Obok piłkarzy ważną rolę odgrywali też kibice - wielkie brawa dla Kostrzynian za przygotowanie profesjonalnej oprawy i wspieranie naszych aż do ostatniej minuty! Bardzo fajnym akcentem była także ceremonia zakończenia samego meczu, gdzie przygotowano kolorowe kartki z ksywkami kostrzyńskich samorządowców. Kapitanowie obu drużyn wymienili się pamiątkowymi proporczykami z podpisami zawodników, a na ekipy czekały pamiątkowe puchary, które z pewnością zajmą honorowe miejsce w gabinecie burmistrzów obu miast. Po zakończeniu meczu na piłkarzy czekał poczęstunek, a głównym tematem rozmów nie była tym razem współpraca międzynarodowa, lecz wspólne analizowanie sytuacji z boiska. A wieść gminna niesie, że już niedługo rewanż…

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo