koronawirus-baner

Wędkarze na Fali

0219 czerwca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą oraz Koło PZW Nr3 w Kostrzynie nad Odrą byli organizatorami Spławikowych Zawodów Wędkarskich o „Puchar Burmistrza Miasta” Andrzeja Kunta z okazji Dnia Dziecka. W imprezie wzięło udział kilkudziesięciu młodych miłośników wędkarstwa pod czujnym okiem opiekunów. Po blisko dwóch godzinach sportowej rywalizacji nagrodzono najlepszych, ale tego dnia nikt nie wrócił do domu z pustymi rękami, bowiem organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników prezenty.

019

Od godziny 8:00 Dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski przyjmował zapisy uczestników w trzech kategoriach: do lat 8, w wieku 9-12 lat i najstarszej od 13-18 lat. Łącznie w zawodach udział wzięło 47 uczestników, którzy po krótkiej odprawie technicznej i losowaniu stanowisk, przygotowanych fachowo przez Zarząd Koła PZW Nr3 w Kostrzynie nad Odrą, przystąpiło do przygotowania do sportowej rywalizacji. Sygnał do rozpoczęcia połowów dał Prezes Koła Edward Kasperkiewicz, który był jednocześnie sędzią głównym i czuwał nad prawidłowym przebiegiem zawodów. I tak oto, w pięknych okolicznościach przyrody, przy słonecznej pogodzie i w doskonałych humorach zawodnicy rzucali zanętę i uważnie wpatrywali się w ruchy spławika. Już po kilku minutach udało się złowić pierwszą rybkę, kolejne były kwestią mijającego czasu. Ostatecznie, po niecałych dwóch godzinach wędkowania, nad stawikiem KCK, który był areną zmagań młodych wędkarzy, rozległ się dźwięk zabytkowej trąbki Prezesa Koła, oznaczający koniec rywalizacji. I podczas gdy członkowie Koła przystąpili do ważenia i liczenia punktów, zmęczeni zawodnicy zostali zaproszeni na pyszną kiełbaskę z grilla i witaminki.

026

Po sycącym posiłku Z. Mendelski, w asyście E. Kasperkiewicza oraz radnych miejskich w osobach Michała Kunta i Mariusza Staniszewskiego, przystąpił do podsumowania zawodów. Miła niespodzianka czekała na trójkę najmłodszych uczestników, którzy dostali pamiątkowe trofea i nagrody rzeczowe. Następnie wręczono nagrody w każdej z kategorii najlepszej szóstce zawodników ale również pozostali wędkarze zostali obdarowani wędkarskimi upominkami. Zwycięzcą w kategorii do lat 8 został w tym roku Sebastian Torbiczuk, który wyprzedził „o włos” Aleksa Wręczyckiego i Julię Bajkowską. Tuż za podium uplasowali się: Jakub Sulmiński, Michalina Kucharuk (najmłodsza uczestniczka zawodów!), Kuba Zinek i Filip Rosadziński. W kategorii wiekowej 9-12 lat kolejne miejsca zajęli: Krzysztof Kasprzak, Bartek Serdakowski, Kamil Chańko, Wojciech Cudak, Zuzanna Sobczak i Julian Pacelt. W najstarszej kategorii wiekowej zdecydowanie zwyciężył Alan Karaczorow, który pokonał w wędkarskiej rywalizacji Karolinę Serdakowską, Wiktorię Pieniewską, Patryka Redzickiego, Konrada Wróbla i Oskara Palucha. Pięknymi statuetkami oraz okolicznościową nagrodą nagrodzono trójkę najmłodszych czterolatków: Michalinę Kucharuk, Krzysztofa Kunta i Hannę Kasprzak.

025

Po uroczystym wręczeniu nagród Z. Mendelski zakończył zawody, dziękując za pomoc Kołu PZW Nr3 w Kostrzynie nad Odrą w osobach: Edward i Krystyna Kasperkiewicz, Ryszard Kubacki, Jan Włodarczak, Piotr Piniewski, Mariusz Marzyński i Mirosław Rój. Na koniec serdeczne podziękowania za udział w zawodach i życzenia kolejnych udanych połowów, samych piątek i szóstek na świadectwach szkolnych i udanych wakacji młodym wędkarzom złożył dyrektor MOSiR.

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo