koronawirus-baner

Zwycięstwo i drugie miejsce Dominiki w Puszczykowie!

Zwycięstwo i drugie miejsce Dominiki w Puszczykowie! W Centrum Tenisowym ANGIE w Puszczykowie rozegrano Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kadetek (do lat 16). Wśród dziewcząt z całej Polski w grze pojedynczej świetne 2 miejsce zajęła Dominika Podhajecka reprezentująca barwy GKT Smecz Górzyca! W grze podwójnej Dominika wraz ze swoją partnerką Barbarą Straszewską (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters) wygrały zawody! To był fantastyczny powrót Dominiki po chorobie i kontuzji, do tego w starszej kategorii do lat 16-u. 

Trzynastolatka miała pewne obawy przed zawodami, gdyż brakowało jej ogrania i był to dopiero jej pierwszy start w 2020 roku. W grze pojedynczej ze względu na niski ranking w kategorii Kadetek Dominika już w pierwszej rundzie musiała się zmierzyć z rozstawioną z nr 3 Martą Halbersztadt (KKT Wrocław). Lubuszanka pokonała swoją starszą rywalkę 6:3, 3:6, 6:0. W ćwierćfinale Dominika pewnie pokonała (6:1,6:3) Katarzynę Trochę (KKT Wrocław), a w półfinale nie dała szans rozstawionej z nr 1 Hani Jankowskiej (TS IDEA SPORT Toruń) 6:2, 6:2. W finale nasza reprezentantka nie dała rady (4:6, 1:6) będącej w świetnej formie Marii Głowackiej (TS IDEA SPORT Toruń). Obdarzona świetnymi warunkami fizycznymi torunianka, była nr 2 Polski rocznika 2006, świetnie rozpoczęła mecz, w przeciwieństwie do bardzo spiętej Dominiki. Marysia szybko wyszła na prowadzenie 2:0. Dopiero wówczas lubuszanka weszła na swój poziom i obraz gry zmienił się diametralnie. To był fragment meczu, który stał na fantastycznym poziomie sportowym obfitującym w efektowne wymiany, piłki kończące i ciekawe akcje. Dominika przejęła inicjatywę i wygrywała kolejne gemy wychodząc na prowadzenie 4:2. Niestety nasza reprezentantka nie wykorzystała szansy i zamiast wyjść na prowadzenie 5:2, zrobiło się 4:3, 4:4. Przestrzelona piłka, która mogła dać prowadzenie 5:4 niestety odebrała Dominice pewność siebie i rywalka odzyskała kontrolę nad meczem, której nie dała sobie odebrać do końca. 

W grze podwójnej Dominika i Basia po emocjonujących spotkaniach pokonały w ćwierćfinale (6:2, 6:2) Helenę Dąbrowską (Pabianicki Klub Tenisowy) i Katarzynę Trochę (KKT Wrocław), a w półfinale (3:6, 6:1, 10:8) Julię Cieśluk (Akademia Tenisowa MASTERS Radom) i Martę Halbersztadt (KKT Wrocław). W finale, po bardzo zaciętym meczu (3:6, 7:5, 10:8) nasze dziewczyny pokonały Adriannę Kluskę (KKT Wrocław) i Jagnę Mańkowską (niestowarzyszona).
Po bardzo udanym turnieju w Puszczykowie Dominikę czekają 4 turnieje międzynarodowe - Tennis Europe na Litwie (U16), w Holandii (U14), Polsce (U14) i Niemczech (U14).


Przypominamy, że szukamy wsparcia dla rozwoju kariery utalentowanej lubuszanki. W ramach tego wsparcia przekazać można 1% odpisu podatku (firmy i osoby fizyczne). W rozliczeniu rocznym z Urzędem Skarbowym należy wpisać KRS: 0000507770 koniecznie z dopiskiem GKT Smecz Górzyca!


 

 

biuro

KORONAWIRUS

01-korona
OGÓLNE ZALECENIA 
 
mycie
JAK MYĆ RĘCE?
 
02-podejrzenie
PODEJRZEWASZ ZARAŻENIE?
 
seniorzy
INFORMACJE DLA SENIORÓW
 
06-zalecenia
ZALECENIA (4.04.2020)
 
koronawirus-baner 
WIĘCEJ:

INFORMACJE

plan

 
containers-377030 960 720
HARMONOGRAM
WYWOZU ŚMIECI
 
rozklad
ROZKŁAD JAZDY:
komunikacja miejska
od stycznia 2020 r.
meble

WIDEO czyli bez komentarza....

tvp3 60
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część I
 
lata60-2
Kostrzyn w latach '60 XX wieku
(TVP Gorzów Wlkp) - część II
 
Kresowianie-Lubuszanie
film dokumentalny
 
Trudne początki.
Młodość na ziemiach zachodnich 1945-1956

[WIĘCEJ WIDEO]

  Adres redakcji:
Nasz Kostrzyn
Os. Słowiańskie 21/2
66-470 Kostrzyn nad Odrą
Bartłomiej Suski
redaktor naczelny

redakcja@naszkostrzyn.pl
tel. 602 663 913
   

znajdziesz nas w gazecie

logo